VIGNETI ZABU, GRILLO SICILIA, 0.75L

599 ден

SKU: GRILLSICILIA Категории: ,

Сламена жолта, светла и живописна, со златни акценти. Свежо и минерално, со примеси на жолти цветови, праски и цитрусно овошје. Вкусно и со полно тело.
НАЈДОБРО СЕ СЕРВИРА СО: Одлично со јадења од риба (рак), свежо сирење, лесно рижото, кус кус и супа од риба. Одлично со чадена риба.
ВИНАР: Џузепе Буруано
ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 10-12°C
НАГРАДИ:
• Сакура награди 2022: Злато
Медал

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VIGNETI ZABU, GRILLO SICILIA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *