VILLA ANTINORI SANTA CRISTINA CHIANTI SUPERIORE 2008 0.75L

620 ден

Out of stock

Категории: ,

Кјанти е огромен регион во кој се произведува широк дијапазон на стилови на вино. Од основниот Кјанти до најфиниот Кјанти Класико Ризервас, некои елементи на виното остануваат постојани. Основата на ова вино е грозјето од сортата Санџиовезе, ова вино типично зрее до средно-полно вино со вкусови на јагода и цреша кои се акцентирани од деликатно присуство на зелена трева, сува почва, кожа и зачини.

Температура на сервирање 16-18’C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VILLA ANTINORI SANTA CRISTINA CHIANTI SUPERIORE 2008 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *