VINA SOLORCA, GRIANZA TEMPRANILLO 2018, 0.75

1.350 ден

Категории: ,

Ова длабоко црвено вино од цреша има зрели овошни ароми, заедно со добро интегрирани фини тост ноти. Добро структуриран и свиленкасто мазен на непцето, со минерални допири. Добро заоблени, месести и со целосен вкус, со редуктивни нијанси на тутун и кедар, заедно со полирани свилени танини и со долга и сложена завршница

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VINA SOLORCA, GRIANZA TEMPRANILLO 2018, 0.75”

Your email address will not be published. Required fields are marked *