WEINGUT BOCH, RIESLING -6 2019, 0.5L

2.800 ден

Категории: ,

„На носот, виното има мед и смоква. Има убав вкус на суви сливи и кајсии, божиќни зачини и суво грозје. Виното може да старее до 2060 година“.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:
Земја:
Берба:

Сорта:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “WEINGUT BOCH, RIESLING -6 2019, 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *