WHITEHAVEN SAUVIGNON BLANC 2011

1.500 ден

SKU: WHITEHEAVEN01 Категории: , ,

Whitehaven се гордее на вистинската единствена визија… конзистентно создавајќи прекрасни вина со карактер и убавина само 100% од најдоброто Марлборо овошје …нашите берби вистински ја рефлектираат природата и духот на Марлборо (Нов Зеланд). Класичен регионален стил – вкусот е полн и вибрантен. Вкусови на свежа коприва и тропско овошје изобилуваат и останува долгиот чист финиш на киселина. Многу светла жолта боја; чад, трева на лимон на мирис; вкусно, фокусирано, чад, трева на лимон, минерален вкус со средна киселост. Се спарува добро со козјо сирење и фета.

Алкохол: 13%

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
% алкохол:

Земја:
Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “WHITEHAVEN SAUVIGNON BLANC 2011”

Your email address will not be published. Required fields are marked *