YAMANTIEVI WINERY, YAMANTIEV’S RESERVA SYRAH 2019, 0.75L

870 ден

SKU: 120999 Категории: ,

100% Syrah

Интензивна рубин боја со виолетови нијанси.

Комплексен нос со ароми на зрели цреши, суви лисја и темно чоколадо.

На непцето е концентриран со богат и зрел вкусен профил. Комбинира егзотични зачини, орев, кафе. Моќните танини и средната до висока киселост водат кон долг, со темно овошје и зачини, финиш.

Добро се комбинира со сочно црвено месо и јагнешко месо.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “YAMANTIEVI WINERY, YAMANTIEV’S RESERVA SYRAH 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *