ZONNEWEELDE, AVONTROODT – LIMITED PRODUCTION SPECIAL BLEND 2015, 0.75

1.280 ден

Категории: ,

Резултатот е густо вино, темноцрвена боја. Балансиран со вкусно овошје и егзотични зачини на носот. финишот е сложен и содржи зрели плодови и зачини, кои доаѓаат од добро интегрираниот даб.

Одлично со стек или робусни јадења со говедско.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZONNEWEELDE, AVONTROODT – LIMITED PRODUCTION SPECIAL BLEND 2015, 0.75”

Your email address will not be published. Required fields are marked *