ZONNEWEELDE, VIOGNIER – LIMITED PRODUCTION 2019, 0.75

1.050 ден

Категории: ,

Прекрасна светла и светло зелена боја. Свежо и овошно на непце, со корпулентни ароми на праска, кајсија и тропско овошје, наизменично со лимон и летни цветови во носот. Целосно кремасто вино со извонредни ноти на дрво во својот финиш.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZONNEWEELDE, VIOGNIER – LIMITED PRODUCTION 2019, 0.75”

Your email address will not be published. Required fields are marked *