ZVONKO BOGDAN, CUVÉE NO.1, 0.75L

1.980 ден

SKU: САНГРЕАЛ.ЗБ.КУВЕ Категории: ,

Суво црвено вино, зреено 15 месеци во нови барици изработени од француски и американски даб и произведено од сортите 50% Merlot, 30% Cabernet Franc and 20% Frankish. Се карактеризира по потенцираните ароми на црна рибизла, јагода и зрела слива со суптилни ноти на ванила и слатки зачини. Комплекснo и балансирано вино придружено со елегантна, кремаста структура и незаборавен полн вкус.

Препорачано е да се служи со јагнешко, бифтек со сос од зелен пипер, гулаш од говедско месо.
Температура на служење: 16-18 °C.

 

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZVONKO BOGDAN, CUVÉE NO.1, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *