ZVONKO BOGDAN, PINOT BLANC, 0.75L

1.190 ден

SKU: САНГРЕАЛ.ЗБ.П.БЛ Категории: ,

Суво бело вино направено 100% од сортата Pinot Blanc. Дискретното буке е збогатено со арома на јаболка, круша, диња и бели цвеќиња. Многу елегантно и освежувачко вино со пријатен, овошен финиш.

Препорачано е да се служи со пилешко со бешамел сос, чаден крап, мисирка.
Температура на служење: 8-10 °C

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZVONKO BOGDAN, PINOT BLANC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *