ZVONKO BOGDAN, SAUVIGNON BLANC, 0.75L

890 ден

SKU: САНГРЕАЛ.СОВИЊОБ Категории: , ,

Суво бело вино произведено 100% од сортата Совињон Бланк. Виното се карактеризира со широк спектар на прекрасни ароми во кои доминираат ноти на ананас и цитрон.

Се препорачува да се служи со козјо сирење, морска риба со зеленчук на скара, бечка шницла.
Температура на служење: 8-10 °C

 

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZVONKO BOGDAN, SAUVIGNON BLANC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *