CHATEAU SOPOT, POVARDAREC RHEIN RIESLING 2020, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Направено од Рајнски Ризлинг од сопствено лозје на Шато Сопот во долината на Вардар. Овошни ароми на јаболко, праска и плодови од цитруси, како и со ароми на цветови. Лесно тело и нежни киселини.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, POVARDAREC RHEIN RIESLING 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *