BARON DE VALLS RED, 0.75L

240 ден

Категории: ,

Baron De Valls Red е хармонично полусуво црвено вино со елегантен вкус, создадено од грозје Греначе, што ќе биде одлична придружба на јадења со месо, сирења и закуски. Ова вино демонстрира деликатес и рамнотежа. Овошно, заводливо вино Baron De Valls е специјално создадено со цел да уживате во него секојдневно. Препуштете се на ова прифатливо задоволство, а чаша фино вино целосно ќе ве награди за вашиот избор. Содржи 11.5 % алкохол.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BARON DE VALLS RED, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *