BARON DE VALLS ROSE, 0.75L

250 ден

Baron De Valls е светло розево полусуво вино со пријатен вкус, создадено од сорти на црвено грозје, што ќе биде одлична придружба на салати, предјадења, живина и јадења од риба. Ова вино покажува деликатес и благодет. Деликатно, но сочно вино Baron De Valls е специјално создадено со цел да уживате во него секој ден. Препуштете се на ова прифатливо задоволство, а чаша фино вино целосно ќе ве награди за вашиот избор. Содржи 11.5 % алкохол.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BARON DE VALLS ROSE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *