BIJOU WINE, MA CHÉRIE ROSE BRUT 2021, 0.75L

780 ден

SKU: ВИНУМБИЖУП Категории: , ,

РАЗЛИЧНОСТ: (60%) Гренаш, (25%)
Сира, (15%) Угни Блан

БУКЕТ: Прекрасна бледолососна боја. Има шармантен нос со нежни ноти на шумски јагоди и цвет од портокал. Меурчињата се фини и непцето пука со зрели црвени овошни ароми.

СПАРУВАЊЕ:
Вкусно во комбинација со колачи, чизкејк и цела низа десерти.

ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 8°C

АНАЛИТИЧКИ ПОДАТОЦИ: Алкохол 12%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BIJOU WINE, MA CHÉRIE ROSE BRUT 2021, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *