Sale!

BOVIN, CABERNET FRANC 2016, 0.75L

589 ден

Вино со полно тело со робустна црвена боја. Комплексен мирис и вкус на овошја од кои дива капина, рибизла и сушено суво овошје, многу типично за регионот. Интензивен и зачински вкус, но сепак мазен со сладост во позадина потенцирајќи го богатиот вкус.

Каберне Франк е погоден за масни сирења и дивеч. Препорачано е да се служи на 15-17⁰C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, CABERNET FRANC 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *