BOVIN, PETIT VERDOT 2018, 0.75L

620 ден

Категории: ,

Црвено вино со интензивна црвена боја. карактеристичен комплексен мирис и вкус на шумско овошје меѓу кои доминираат боровинки, црна рибизла и вишна, проследени со егзотична хербална зачинетост.

Petit Verdot е најдобро да се служи на 12-14⁰C.
Вино со вакво богатство е погодно за широка палета на храна како морски плодови и средно зачинето месо.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Берба:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, PETIT VERDOT 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *