BOVIN, SHIRAZ 2010

750.00 ден

Категории: ,

Ова вино е магнет за вистинските конесери на виното. Искрива темна рубин боја со нијанси слични на гранит. Во виното моќно се чувствуваат мириси на палма, маслина, бибер. Кога во чаша, виното има постојан сладок вкус на мали, зрели, црвени овошја.

Ова Шираз препорачуваме да се сервира на температура од 15-17°C на трпеза со дивеч на скара, гарниран со мармалад од црвени овошја и бобинки, печено говедско и свинско или со вкусни македонски јадења со бамја.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Сира, Шираз

Локални Винарии

Бовин

Земја

Македонија

Регион

Тиквеш

Стил

Овошно и Меко (Црвено)

Берба

2005

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, SHIRAZ 2010”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *