PARAGON WINERY, GAME, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Младо вино од сортата Gamay,направено целосно во традицијата на “vin nouveaux” од селектирано  грозје одгледано во лозовите насади на Парагон во месност Црнилиште,Лозово.Мека и нежна основа,со ароми на зрела вишна,боровинки и капини,заоблени танини и незаборавен вкус. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување со бело и црвено месо.Се сервира малку разладено и се ужива со семејството и пријателите!

Наздрвје!

Алкохол-11 %vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Достапни волумени:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, GAME, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *