BRICCO DEI GUAZZI, GAVI 2021, 0.75L

1.130 ден

SKU: GAVI Категории: ,

Цветни мириси во кои се истакнува диња и лесна цитрусна нота.

ВКУС:. Многу свеж и вкусен, добро ја мери типичната киселост на грозјето со нежен профил.
Препорачана температура за сервирање: 10-12 °
АНАЛИТИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Алкохол 13% вол,
Киселост 5,8 g/l.
Потенцијал за стареење 2-3 години.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BRICCO DEI GUAZZI, GAVI 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *