BRZANOV WINERY, VRANEC 2016, 0.75L

490 ден

Out of stock

SKU: БРЗАНОВ А.ВРАНЕЦ Категории: , ,

Суво црвено вино добиено со класична ферментација, зреено 3 години и флаширано, 13%вол.алкохол, без остаток на шеќер и додаток на адитиви. Во процесот на производство користен е само селективен квасец и минимална количина винобран. Виното не е филтрирано.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

% алкохол:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BRZANOV WINERY, VRANEC 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *