CHARLES HEIDSIECK, ROSE MILLESIME 2005, 0.75L

7.490 ден

Категории: , ,

Eлегантна бисерно розова наметка со нежна,
радосна еверсценција.
НА НОСОТ: носот првично продира длабок и
моќен раскош на
зрели цреши, сливи сливи, калинки и брусница.
Богата, блескава и дарежлива, оваа експлозија од зрели плодови
воведува универзум редолен со пециво, со нотите на
Бриош и свеж путер кои го карактеризираат
старомодниот дух

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Странски Винарии:

Земја:

Берба:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHARLES HEIDSIECK, ROSE MILLESIME 2005, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *