CHATEAU KAMNIK, CUVÉE KAMNIK RED 2022, 5L

1.950 ден

SKU: 010000003453-20 Categories: ,

Премиум суво црвено вино, добиено од внимателно одбрани врвни сорти грозје: Cabernet Sauvignon, Merlot, Sangiovese, Montepulciano, Arinarnoa. Се одликува со рубин црвена боја. Аромата е комплексна, овошно-зачинска, со арома на црна рибизла, ванила и џем од капини. Вкусот е полн и има добро структурирани и интегрирани танини.

Се сервира на температура од 14-16 °С.

Алкохол 13.5%

 

Additional information

Weight 5 kg
Variety:

, , , ,

Macedonian Wineries:

Country:

Region:

Style:

Vintage:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CHATEAU KAMNIK, CUVÉE KAMNIK RED 2022, 5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *