CHATEAU SOPOT, KALAJDJISKO CABERNET SAUVIGNON 2017, 0.75L

520 ден

4 in stock

Категории: ,

Направено од Каберне Совињон од сопствено лозје на Шато Сопот во долината на Вардар. Со рубин црвена боја и ароми на црвени зрели плодови,капини и сува слива. Комплексно, со полно тело, меки зрели танини и богати овошни вкусови.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, KALAJDJISKO CABERNET SAUVIGNON 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *