CHATEAU SOPOT, MERLOT RESERVE 2014, 0.75L

1.020 ден

Направено од избрано Мерло, созреано во француски дабови буриња. Со пурпурно-црвена боја, со прекрасно чист отсјај и комплексна арома на црвени плодови и ориентални зачини и нежно заоблен вкус на чоколадо и црвени плодови. Полно тело со зрели танини и долг завршеток.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, MERLOT RESERVE 2014, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *