CHATEAU SOPOT, MUGRI PINOT GRIGIO 2019, 0.75L

520 ден

2 in stock

Категории: , ,

Со сламено-жолта боја со зеленикави нијанси, со комплексност во аромите и вкусовите кои се комбинација на бели овошја, пред се круша и јаболко и дискретни цветни ноти, со свежи киселини кои го прават виното хармонично.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, MUGRI PINOT GRIGIO 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *