CHATEAU SOPOT, DJINOT VRANEC 2017, 0.75L

442 ден

Со наситена виолетова боја, со изразени ароми и интензивни овошни ноти од презреани црвени плодови, полна структура со балансирани танини и елегантен завршеток.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, DJINOT VRANEC 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *