ENIRA, BESSA VALLEY

640 ден

SKU: 120309 Категории: ,

Enira 2016 е спој на Merlot (48%), Syrah (40%), Caberner Sauvignon (5%) и Petit verdot (7%)

Енира е вино 100% од сопствено одгледувано грозје од долината Беса.

Зачинети ароми со плодови од црвени бобинки во аромите кои се развиваат во дрвени нијанси, но го одржуваат свеж и моќен. Комплексно, средно до полно тело со долготраен послевкус. Изненадувачки свеж и овошен финиш со добро избалансирани танини.

Енира е вино што треба да се конзумира сега или може да се развива во следните 5 години.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Сорта:

, , ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ENIRA, BESSA VALLEY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *