FANTINEL, ST. HELENA CABERNET SAUVIGNON ROSSO 2010

770 ден

Out of stock

Категории: ,

Оплеменето (во буре) при процес на зреење
Едно од најдобрите Фриулијански црвени; оплеменето во „Алиер” и „Неверс” дабови буриња; дистинктивно по неговиот оригинален, одлучен, но сепак нежен вкус. Боја: интензивно со неговата рубин црвена боја, со нијанси на гранат. Буке: интензивни ароми на шубрак и зачини. Вкус: полно, одлично „тело”.

Температура на сервирање: 18-20 ’С.
Препорачуваме со: локална кујна – јадења со месо, скара, сочни меса и дивеч.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, ST. HELENA CABERNET SAUVIGNON ROSSO 2010”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *