FANTINEL, SUN GODDESS ROSÉ BY MARY J. BLIGE, 0.75L

725 ден 616 ден

Категории: , ,

Привлечна светло розева боја со бакарни нијанси. Богат и чист мирис на зрели праски, диња, жолто јаболко и пасирани малини со дискретни цветни ноти. На непце е нежно, овошно со пријатна свежина и мека киселина следена од затскриена минералност. Пино Гриџо во Рамато категорија направено со краток контакт на лушпите од грозјето со сокот на ниска температура. Приватна етикета за светската музичка ѕвезда Mary J Blige именуванa од неа и креирано по нејзин стил и вкус.

Вистински вински хит!

Дополнителни Информации

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, SUN GODDESS ROSÉ BY MARY J. BLIGE, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *