FELIX SOLIS, MUCHO MAS BLANCO 0.75L

480 ден

SKU: VINUMMM3 Категории: ,

Светла и сламена боја со зеленикави нијанси. Има ароми на праска и кајсија со примеси на цитрус и чад. Богат и со стил што ја исполнува устата, со повеќе вкусови на тропско овошје, нијансирана ванила и убаво избалансирана киселост.

Идеален како аперитив, но добро оди и тестенини и сите видови предјадења, особено печена риба, чадени шунки и сирења.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Странски Винарии:
Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FELIX SOLIS, MUCHO MAS BLANCO 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *