FINCA FELLA, CALA REY ROSADO, 0.75L

499 ден

Категории: ,

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ: Светла и чиста боја на лосос, интензивни ароми.
Нежна арома, многу овошна со ноти на цреша и малина.
Средно тело, интензивно, добро избалансирано, меко и тркалезно, многу долго во устата

НАЈДОБРО СЕ ПОСЛУЖУВА СО: Совршено се совпаѓа со риба, први лесни јадења и бело месо.

ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 10-12°C

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FINCA FELLA, CALA REY ROSADO, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *