GRAN SASSO, TREBBIANO D’ABRUZZO DOC, 0.75L

599 ден

SKU: TREBIANODAB Категории: ,

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ: Светло сламена жолта боја. Вино со средно тело, доста интензивно и упорно, овошно и цветно, со мирис на мушмула, праска и цвет од портокал. Добро избалансиран, интензивен и упорен.
НАЈДОБРО СЕ СЕРВИРА СО: Добро се совпаѓа со рижото, пилешко со тревки, солени пити и второ јадење со риба.
ВИНАРИ: Франческо Де Сантис и Рино Сантеусанио
ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 10-12°C
Требиано Д’Абруцо ДОК
НАГРАДИ:
Mundus Vini 2021: Сребрен медал

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “GRAN SASSO, TREBBIANO D’ABRUZZO DOC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *