ILIEV WINERY, CABERNET SAUVIGNON 2021, 0.75L

450 ден

SKU: ВИНОИЛИЕВ Категории: , ,

Со полно тело и свежо, ова Каберне е зрело и експлозивно со ноти од малина,
капина, цреша. Изобилува со танини кои го прават комплексно и структурно, а
соодносот на алкохолот киселините и полниот екстракт на виното му дава
хармоничен и избалансиран вкус. Финишот е импресивен, а текстурата е мазна.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ILIEV WINERY, CABERNET SAUVIGNON 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *