ILIEV WINERY, ROSE 2022, 0.75L

450 ден

Суво и овошно, ова розе вино од сортата Каберне Совињон заведува со својата
нежност, елеганција и свежина и се карактеризира со изразена сортна арома на
шумски плодови. Ова вино изобилува со нежни киселини и полно тело.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ILIEV WINERY, ROSE 2022, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *