IMAKO VINO, CONSTELLATION MERLOT, 0.75L

920 ден

SKU: ИМАКО.К.МЕРЛО Категории: ,

Суво црвено вино добиено од сортата Mерло. Се одликува со интензивна црвена рубин боја. Експлозија на црвено овошје на нос – ароми на млади црвени цреши и црвени сливи надополнети со тонови на нане, лешници и ванила кои му даваат дополнитена комплексност. На вкус се откриваат вкусови на црвено овошје како дренки и поттонови на лисје, темно чоколадо и послевкус на зрна од кафе. Вино со полно тело и меки, сомотести и добро интегрирани танини и хармонична киселина.
Се комбинира со специјалитети од црвено месо, паста со црвен сос и селектирани полномасни сирења.
Препорачана температура на служење: 16-18 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, CONSTELLATION MERLOT, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *