IMAKO VINO, MAJESTIC ROSÉ, PINOT NOIR, 0.75L

399 ден

SKU: ИМАКОМ.ПИНОРОЗЕ Категории: ,

Суво розе вино добиено од сортата Пино Ноар. Се одликува со лосос боја и ароми на ситнозрнесто црвено овошје каде доминираат малина и дива шумска јагода. На вкус изобилува во ароми на крцкаво ситнозрнесто овошје како рибизла и млади вишни, сето ова поткрепено со пријатна киселина.

Се комбинира со црвена пастрмка, морски плодови на скара, салати со чери домати и паста со црвени сосови.
Препорачана температура на служење: 12-14 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, MAJESTIC ROSÉ, PINOT NOIR, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *