IVANOV WINERY, CUVEE WHITE 2022, 0.75L

260 ден

Категории: ,

Купажа од сортите Смедеревка, Малвазија иТемјаника која има мускатно цитрусни ароми и полн, освежителен вкус. Складно со риба, пилешко и лесно печено свинско месо.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Македонски винарии:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IVANOV WINERY, CUVEE WHITE 2022, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *