KARTAL WINERY, VRANEC BAG IN BOX 2017, 5L

940 ден

SKU: КАРТАЛ5.1 Категории: , ,

100% Вранец со темно-црвена рубин боја. Интензивен, чист мирис на боровинки и модра слива. Свилена текструра со заокружени меки танини и послевкус кој се памти.

Берба 2017
Се служи на температура од 16°C до 18°C
Најдобар е во комбинација со свинско месо, телешко месо и дивеч.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, VRANEC BAG IN BOX 2017, 5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *