KARTAL WINERY, VRANEC BARRIQUE 2015, 0.75L

1.090 ден

SKU: КАРТАЛ8.1 Категории: , ,

Многу темно црвена, скоро црна мистична боја со повикувачки пурпурни нијанси.. интензивно и богато буке од овошно-зачински мириси на сируп од боровници, мелени црвени рибизли и мармалад од шипки елегантно следени од дискретна ванила и црн бибер со благо пецкање на непцата кои пак го најавуваат полното тело и добрата структура со вклопени зрели танини.

Зреено 12 месеци во дабови буриња.

Лимитирана серија од 2.500 шишиња.

Вранец што инспирира…за посебни моменти!

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Алкохол: 15,2 %

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, VRANEC BARRIQUE 2015, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *