KUVIN WINERY, MACEDONIAN BEAUTY STANUSHINA, 0.75L

290 ден

Категории: ,

Станушина Розе-МАКЕДОСКА УБАВИНА е прекрасно суво вино со нежна светло-розева боја. Аромите се интензивни и богати. Се среќаваме со нијанси на дива јагода, пролетни цвеќиња и ароми со сок од дренка. Дефинирање се исто така ароми на свежо црвено овошје, особено јагода и малина. Вкусот е елегантен и долготраен, а финишот е свеж и пријатен.

Поради богатиот овошен карактер може да се конзумира како аперитив во врели летни денови, а исто така како и десертно вино со овошни салати и сладолед, на температура од 10-12 °С.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, MACEDONIAN BEAUTY STANUSHINA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *