LONGVIEW, YAKKA SHIRAZ 2016, 0.75L

1.470 ден

SKU: AULV35 Категории: ,

Нашата Yakka е именувана по тврдото растение Ксантореја, кое е сеприсутно во Австралија и се наоѓа во околината на Лонгвју.
Зреено 15 месеци во стари и нови француски буриња, виното прикажува живописно сино овошје, зачини, вкусови на темно чоколадо и кафе. Ова елегантно, ладно-климатско шираз е со средно тело и завршува со вкусен долг вкус на ванила и кадифена текстура. Како и Yakka-та, тоа е драматично и структурирано и ќе напредува во повеќето прилики.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LONGVIEW, YAKKA SHIRAZ 2016, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *