MANSALTO, CASTELLO RAPALE 2016, 0.75L

1.190 ден

SKU: GEMAK 002 Категории: ,

Горд супер тосканец со 60% каберне совињон, 20% санџовезе и 20% мерло од темно црвена боја и рубин нијанси. Величествено раскошно буке од зрели цреши, маралад од јагоди, лаванда, печено месо и дискретна ванила со робусно тело и совршено меки танини. Зреено 18 месеци во француски даб и направено во ограничена серија од 7000 шишиња.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Стил:

Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MANSALTO, CASTELLO RAPALE 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *