MANSALTO, LA COMMENDA CHIANTI 2016, 0.75L

690 ден

Out of stock

Категории: ,

Класично убаво Кјанти со 80% санџовезе и 20% мерло од ридовите на Арецо и Сиена во срцето на Тоскана. Топло и примамливо, овошно на мирис со типични ароми на компот од цреши, сок од шипка и зачини кои нежно Ве пецкаат на непце. Меки танини, средно тело со изразена минералност и свежина добро вклопен алкохол.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Стил:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MANSALTO, LA COMMENDA CHIANTI 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *