MAZZEI, BELGUARDO BIANCO DI TOSCANA 2008

600.00 ден

Категории: ,

Ова важно вино ја одсликува филозофијата на производство на вино на семејството Марчези Мацеи. Произведено од сортата Верментино со дополнување на други сорти, ова вино е експлозија на карактер, структура и гладкост, акцентирано со пријатни, жолти нијанси на праска.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Верментино

Странски Винарии

Belgvardo, Mazzei

Земја

Италија

Регион

Tuscany

Стил

Овошно и Меко (Бело)

Берба

2008

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “MAZZEI, BELGUARDO BIANCO DI TOSCANA 2008”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *