MILEV WINERY, VIRGO ROSE 0.75L

450 ден

SKU: MILEVROS Категории: ,

Ова вино се произведува од сортата Мускат Хамбург, на сложено црвена земја и на голема надморска височина со исклучително свежа микроклима. Разиграно вино со прекрасни вкусови на цитрус и мед. Се карактеризира со силна арома на мускат измешана со малина и пролетни цвеќиња.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO ROSE 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *