MILEV WINERY, VIRGO SYRAH 0.75L

460 ден

SKU: MILEVSYR Категории: ,

Богато и моќно црвено вино со полно тело. Темно виолетова боја, со ароми на црна слива, пита од боровинки, ноти на црн бибер и мајчина душица. Одлична рамнотежа и сложеност со елегантни танини и долг финиш.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO SYRAH 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *