PARAGON WINERY, ZUPJANKA, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Бело суво вино направено од селектирано грозје Жупјанка одгледано во лозовите насади на Парагон во месност Милино, Лозово. Вино со интензивна арома на нектарини ,дорба структура и долг и свеж послевкус. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување со бело месо,риба и тестенини .Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!

Наздравје!

Алкохол-13%vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, ZUPJANKA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *