PIPER-HEIDSIECK, CUVÈE BRUT NV, 0.75L

2.990 ден

Категории: ,

ПРЕПОЗНАТЛИВИОТ ВКУС НА PIPER-HEIDSIECK
20% Chardonnay, 50% Pinot Noir, 30% Pinot Meunier

ТЕЛО НА ШАМПАЊОТ
БОЈА: Разиграни, бледо златни треперливи нијанси и живи меурчиња
МИРИС: Деликатни ноти на бадем и свеж лешник, придружени со ноти на круша, јаболко и цитрусни овошја.
ПАЛЕТА: Хармонична мешавина на крцкаво помело, зрело грозје и сочни бели плодови кои создаваат чувство на лесностија избалансирана со интензивните вкусови на Pinot Noir.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PIPER-HEIDSIECK, CUVÈE BRUT NV, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *