PIPER-HEIDSIECK, CUVEE SUBLIME DEMI-SEC, 0,75L

3.680 ден


Категории: ,

Piper-Heidsieck Cuvée Sublime претставува егзотичен, дарежлив и кадифеен профил. Почетни ноти на печен ананас,
Мангото, сливите Mirabelle и ванилата им даваат место на аромите на бриош, пралина и стар рум.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

, ,

% алкохол:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PIPER-HEIDSIECK, CUVEE SUBLIME DEMI-SEC, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *